8/20/2022  
 посетител бр.:
 
МУЛТИМЕДИЈА
КОМПЈУТЕРИ И КОМПЈУТЕРСКИ ДОДАТОЦИ
ПРИКЛУЧОЦИ И КАБЛИ
МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ И ДОДАТОЦИ
КОМПАКТ ДИСКОВИ
ДВД ВИДЕО
ИГРИ, СОФТВЕР И ДОДАТОЦИ
МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ И ДОДАТОЦИ
 
 
2/14/2011  
Татјана Лазаревска нај пејачка во Битола
11/3/2009  
ОДБЕЛЕЖАН 25-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ - Валандовски мераци
11/3/2009  
Фолк фест Валандово го прослави сребрениот јубилеј


Најголем избор на ЦД и ДВД во Република Македонија.

МИСТЕР КОМПАНИ, ГТЦ I кат, СкопјеВЕСТИ
 

2/7/2006
"Хармонија" ја промовира "Бетовенова"

 
Новиот албум на група Хармонија
 
Фолк-групата "Хармонија", утревечер, во 18 часот, во ресторанот "Имес" ќе го промовира својот најнов албум "Бетовенова", во издание на "Мистер компани". На "Бетовенова" има девет нови песни, од кои три се испеани во дует со познати фолк-пејачки.
Автори на песните се Бобан Мојсовски, Борче Нечовски и други. Членовите на "Хармонија" подготвуваат спот за "Бетовенова", а ќе има спот и за песната во дует со Соња. (В.М.)

 

 

 
     
 
        Copyright © 2006 Mister Company