8/12/2022  
 посетител бр.:
 
МУЛТИМЕДИЈА
КОМПЈУТЕРИ И КОМПЈУТЕРСКИ ДОДАТОЦИ
ПРИКЛУЧОЦИ И КАБЛИ
МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ И ДОДАТОЦИ
КОМПАКТ ДИСКОВИ
ДВД ВИДЕО
ИГРИ, СОФТВЕР И ДОДАТОЦИ
МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ И ДОДАТОЦИ
 
 
2/14/2011  
Татјана Лазаревска нај пејачка во Битола
11/3/2009  
ОДБЕЛЕЖАН 25-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ - Валандовски мераци
11/3/2009  
Фолк фест Валандово го прослави сребрениот јубилеј


Најголем избор на ЦД и ДВД во Република Македонија.

МИСТЕР КОМПАНИ, ГТЦ I кат, СкопјеВЕСТИ
 

11/6/2007
„Опасно“ првенче на Елвир Мекиќ

 
Опасно, доаѓа Елвир Мекиќ
 
Елвир Мекиќ, момчето кое во последно време се врзува исклучиво со Јован Јованов како дел од авторскиот тандем во улогата на текстописец, за среда со почеток во 13 часот, во хотелот „Холидеј ин“, најавува промоција на својот деби-албум „Опасно“.

Иако дел од публиката го памети и како една половина од дуото „Тик-так“, со која пред неколку години ја освои наградата за најуспешен дебитант на Скопски фестивал, Елвир продолжува како пејач, а како адут го има албумот на кој се наоѓаат познати, но и сосема нови композиции. „Опасно“ содржи десет нумери, меѓу кои се и „Нека те заборави“, фестивалските „Опасно“ и „Некаде после два“, додека преостанатите се дело на проверениот авторски тандем: Јован Јованов - Елвир Мекиќ. Како гости на цедето се јавуваат Маја Саздановска, Иван Јованов, Адријан Гаџа, Раде Врчаковски-Врчак...

Покрај промоцијата на албумот, в среда ќе биде презентиран и новиот спот на Мекиќ правен на нумерата со која го освои третото место на „Макфест“ - „Некаде после два“.

Организатор на промоцијата е „Премиер продукција“, додека како издавач и дистрибутер се јавува дискографската куќа „Мистер компани“.


(К.Ш.)
Весник, 06.11.2007, бр. 2527

 

 

 
     
 
        Copyright © 2006 Mister Company