8/12/2022  
 посетител бр.:
 
МУЛТИМЕДИЈА
КОМПЈУТЕРИ И КОМПЈУТЕРСКИ ДОДАТОЦИ
ПРИКЛУЧОЦИ И КАБЛИ
МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ И ДОДАТОЦИ
КОМПАКТ ДИСКОВИ
ДВД ВИДЕО
ИГРИ, СОФТВЕР И ДОДАТОЦИ
МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ И ДОДАТОЦИ
 
 
2/14/2011  
Татјана Лазаревска нај пејачка во Битола
11/3/2009  
ОДБЕЛЕЖАН 25-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ - Валандовски мераци
11/3/2009  
Фолк фест Валандово го прослави сребрениот јубилеј


Најголем избор на ЦД и ДВД во Република Македонија.

МИСТЕР КОМПАНИ, ГТЦ I кат, СкопјеВЕСТИ
 

11/6/2007
Елвир го промовира албумот и во Скопје.

 
Новиот албум ОПАСНО
 
Деби-албумот на Елвир Мекиќ, насловен „Опасно“, ќе биде промовиран утре во хотелот „Холидеј ин“ во Скопје, со почеток во 13 часот. Првото кратко претставување пред јавноста првенчето на Елвир го имаше во Штип, во рамките на годинешното издание на „Макфест“. Албумот содржи десет песни, од кои неколку веќе и се познати на публиката - „Нека те заборави“, фестивалските „Опасно“ и „Некаде после два“, додека другите се нови. Ги потпишува проверениот авторски тандем Јован Јованов и Елвир Мекиќ. Како гости се појавуваат и Маја Саздановска, Иван Јованов, Адријан Гаџа и Врчак. Издавач на албумот е дискографската куќа „Мистер компани“, а во улога на промотор се јавува продукцијата „Премиер“. Во рамките на промоцијата, премиерно ќе биде прикажан и видеоспотот за макфестовската композиција на Елвир Мекиќ - „Некаде после два“ - со која пејачот го освои третото место.


Б. В. Б.
Време, 06.11.2007, бр.1216

 

 

 
     
 
        Copyright © 2006 Mister Company