8/12/2022  
 посетител бр.:
 
МУЛТИМЕДИЈА
КОМПЈУТЕРИ И КОМПЈУТЕРСКИ ДОДАТОЦИ
ПРИКЛУЧОЦИ И КАБЛИ
МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ И ДОДАТОЦИ
КОМПАКТ ДИСКОВИ
ДВД ВИДЕО
ИГРИ, СОФТВЕР И ДОДАТОЦИ
МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ И ДОДАТОЦИ
 
 
2/14/2011  
Татјана Лазаревска нај пејачка во Битола
11/3/2009  
ОДБЕЛЕЖАН 25-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ - Валандовски мераци
11/3/2009  
Фолк фест Валандово го прослави сребрениот јубилеј


Најголем избор на ЦД и ДВД во Република Македонија.

МИСТЕР КОМПАНИ, ГТЦ I кат, СкопјеВЕСТИ
 

12/11/2008
Саманта го промовираше третиот албум

Завчера, во ресторанот "Ден и ноќ", фолк пејачката Саманта го промовираше третиот албум "Ко од мајка родена". Облечена во црн проsирен фустан со длабоко деколте, Саманта испеја три песни во живо во придружба на групата "Биоритам".
Ниту една од нејзините фолк-колешки не се појави на промоцијата.Настанот го водеше Лила М.Стојановска, а меѓу гостите беа Григор Копров, Ранко Рангелов, Борче Нечовски, дебитантот Супер Бобо. Албумот е во издание на "Мистер Компани". Новото цеде Лидија Милошевиќ-Саманта го најавува како враќање на фолк естрадата.

Вест, 11.12.2008

 

 

 
     
 
        Copyright © 2006 Mister Company